Dns Kayıtları Bulma

SEO Araçları

Dns Kayıtları Bulma


Bir URL girin
Ücretsiz Dns Kayıtları Bulma

Dns Kayıtları Bulma Nedir?

İnternet kullanıcıları çeşitli amaçlar için çoğunlukla dns kayıtları bulma konusu hakkında detaylı bilgilere erişmek istemektedirler. Bundan mütevellit de  talebi karşılamak adına özel olarak oluşturulan dns kayıtları bulma siteleri bulunmaktadır. Oldukça hızlı bir biçimde kullanıcıya sorguladığı bilgileri sunan bu tür sitelerde kolayca aradığınızı bulabilirsiniz.

Bahse konu web sitelerinde sadece dns ayarlarını değil, herhangi bir sitesinin Mail Server, MX, NS ve SOA gibi konu başlıklarının kayıtlarına da erişebilirsiniz.

DNS Sorgulama

 Eğer bir internet sitesinin DNS kayıtlarını sorgulamanız gerekiyorsa veya herhangi bir domain (alan adı) adına daha fazla, daha detaylı bilgiye erişme ihtiyacı duyuyor iseniz, Teknik SEO'nun Ücretsiz SEO Araçları'ndan biri olan DNS Sorgulama aracından faydalanabilirsiniz. Oldukça hızlı ve stabil çalışmasının beraberinde ücretsiz olarak sunulan DNS sorgulama aracı, bir alan adının DNS Kayıtları hakkında doğruluğu kesin olan bir rapor sunmaktadır. Araç bu unsurların yanında ayrıca TLD serverı (TDL Sunucusu), Nameserver Bilgileri (NS Bilgileri) ve Domain IP Adresi (Alan Adı IP Adresi) gibi bazı faydalı bilgileri de sunmaktadır.