SEO Uyumlu url Oluşturucu

SEO Araçları

SEF Url Oluşturucu


Bir URL girin
Eg. http://www.example.com/test.php?firstid=1&secondid=10

Ücretsiz SEF Url Oluşturucu

SEF Url Oluşturucu Nedir?

SEF URL dilimize SEO Uyumlu Linkler şeklinde geçmiş olup, Site İçi SEO (On Page SEO) adına çok önem arz eden bir unsurdur. Google'un sevdiği şekilde, SEO Dostu olarak da isimlendirdiğimiz içerik linkleri oluşturmak istiyorsanız, bu aracı kullanabilirsiniz.

Bu konuda birçok web sitesinin adres çubuğunda “index.php?q=makale&makale=241” ve benzeri gibi biz insanlara bile anlamsız gelen ibarelere rastlıyoruz. Lakin bu link yapısının ne anlama geldiğini, nasıl daha düzgün bir şekilde olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Az evvel tırnak içine aldığımız örneği düşünelim. Şayet örnek verilen link SEO uyumlu bir link olsaydı kuvvetle muhtemel “siteadi.com /makale/makale-basligi” şeklinde bir görünüm alacaktı. İki örnek arasında, ikinci örnek bile daha anlaşılabilir, daha net olduğuna göre, Google ve diğer arama motorlarına linkleri anlama imkanı sağlamak lehimize olacaktır. Teknik SEO'nun en efektif SEO araçlarından biri olan URL Düzenleyici Aracı, fazla uzun ve karmaşık görünen URL'lerinizi daha kısa ve anlaşılabilir hale getirmenize yarayan bir araçtır.