Ters IP Araması

SEO Araçları

Ters IP Araması


Bir URL girin
Ücretsiz Ters IP Araması

Ters IP Araması (Reverse IP Domain Checker)

Bilhassa siber güvenlik ve web sitesi güvenliği gibi konular ile ilgilenen kesim için önemli bir konudur. Ters IP Araması genel olarak sorgulanan sunucuda barınan diğer web sitelerini de listelemektedir. Dilimize ters ip araması şeklinde geçen Reverse IP Domain Checker isim benzerliği olan diğer kavramlar ile karıştırılmamalıdır. Az sonra detaylarına inceğimiz bu konuda, sizler de reverse ip araması hakkında bilgi sahibi olacaksınız ve de Reverse IP Nedir? Sorusunun cevabını bulacaksınız.  

Ters IP Araması Neden Yapılır?

Ters IP aramasın Neden Yapılır? Sorusunun cevabı, aynı serverda yayın yapan diğer internet sitelerini bulmaktr. Bu aramanın yapılma sebebi ise temel olarak, sunucudaki diğer web sayfalarını öğrenmek, sitelerin kendi güvenliklerini sağlayabilmesi açısından hayati bir konumdadır. Sadece iyi niyetli kişiler değil, güvenlik açıklarını bulmaya çalışan hackerlar da bu tekniği sık sık kullanmaktadır. Ancak bu teknik dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Nitekim kendi güvenliğinizi iyileştirirken, diğer kullanıcıların güvenliğini riske atmak ve benzeri gibi faaliyetlerden uzak durulmalıdır. 

Ters IP Araması Nasıl Yapılır?

Ters IP araması yapabilmek için IP numarasının bilinmesi gereklidir. Ancak böyle aynı IP numarası ile birlikte hizmet veren siteler ortaya çıkabilir. Bu sayede sizler de komşu sitelere karşı site güvenliğinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak belirtmek gerekirse ücretli veya ücretsiz seçenekler ile sizler de hangi hizmeti almak istediğinize karar verebilirsiniz. Bu sayede komşu sitelere karşı güvenliğinizi sağlamak oldukça kolay olacaktır. Böylelikle gelişmiş bir SEO çalışması yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Eğer bu konular hakkında yeteri kadar teknik bir bilgiye sahip değilseniz SEO uzmanlarına veya ajanslarına başvurmanızı sizlere tavsiye etmekteyiz.